Як організувати вертикальне озеленення ділянки ліанами

озелененняЗнаючи, як організувати вертикальне озеленення ділянки ліанами, можна красиво оформити сад за допомогою зеленої стіни будь-якої висоти, надавши йому неповторну чарівність і загадковість. Підбираючи для ландшафту з вертикальним озелененням чагарникові породи, обов’язково враховують кліматичні особливості регіону і освітленість території. Адже більшість сортів підходящої флори відрізняються світлолюбивістю, і тільки деякі рослини тіневиносливі або можуть рости в будь-яких умовах.

Особливості вертикального озеленення

Сьогодні при проектуванні садово-паркової архітектури професійні ландшафтні дизайнери широко використовують декоративні ширми і шпалери. Це спеціальні конструкції з деревини, пластику або металу, що представляють собою світлопрозорі перегородки. Особливо актуальні такі системи при плануванні проблемних територій або ділянок неправильної форми. Красиво виглядають ліани в якості прикраси забору або порожньої стіни будинку, у вигляді декоративного оформлення альтанки або веранди. Тому перед тим, як організувати вертикальне озеленення своїми руками за допомогою ліан або інших витких рослин, необхідно врахувати всі особливості проведення робіт, проаналізувати побудовані будівлі та рельєф території, його основні переваги і недоліки.

Вертикальне озеленення за допомогою ліан

Завдяки своїй практичності, надійності і пластичності ліани відносяться до найбільш популярних рослин, які використовують для вертикального озеленення садових ділянок різної площі та призначення. Ліани можуть обживати багатоярусні конструкції, піднімаючись на різну висоту. Вони в короткий проміжок часу можуть приймати самі незвичайні форми, змінюючись під особливості рельєфу або конструкції опори.

Важливим достоїнством ліан є простота догляду за ними. На відміну від інших видів витких рослин їм не потрібна періодична стрижка або складний догляд. Серед великої різноманітності ліан можна підібрати однорічні або багаторічні екземпляри.

Різновиди багаторічних ліан діляться на деревовидні і трав’янисті, що відрізняються особливостями експлуатації та посадки. Додатковою перевагою всіх видів ліан є захист будівель від перегріву і зайвої вологи. Цей вид вертикального озеленення допомагає власникам дач і заміських котеджів економити на оплаті вентиляції та кондиціонування в літній сезон.

Для виразного, красивого ландшафту використовують ліани з яскравим щільним листям, наприклад, древогубець, плющ, виноград дівочий. Деякі фахівці використовують на одній ділянці кілька сортів ліан, для підтримки вічнозеленого вертикального «килима» тривалий час.

Конструктивне облаштування ліан

Для розміщення ліан в різних місцях саду у вигляді опор використовуються різні конструкції. Адже тільки ознайомившись з тим, як організувати вертикальне озеленення ділянки ліанами, і грамотно виконавши всі рекомендації фахівців, можна бути впевненим у довговічності рослин.

Найбільшою популярністю користуються дерев’яні решітки, спеціально підбираються з урахуванням подальшої експлуатації ландшафту. При їх виготовленні і монтажі звертають увагу на відстань між гратами і підставою (стіною), залишаючи досить місця для ефективної вентиляції рослини. Іноді в якості опорної системи використовують шнур або дріт, які розтягують горизонтально з інтервалом 30 см. При фіксації такої конструкції застосовують цвяхи, гаки й вушка.

Відмінно підходять для організації озеленення у вертикальній площині різні садові споруди: арки, колони, альтанки, перголи і піраміди. Використовуючи трохи фантазії і вільного часу, можна облаштувати незвичайні види вертикального ландшафту, які особливо цікаво виглядають з різноманітними видами штучного освітлення.

Привабливість вертикальної композиції можуть додати не тільки професійно вибрані світлолюбиві рослини. Важливо забезпечити гідний фон озелененню, правильно розрахувати розміри флористичного малюнка та передбачити напрями його зростання. Складання квіткового ансамблю та забезпечення декоративного ефекту вертикального ландшафту – це велике мистецтво. Тільки вивчивши основні правила посадки та догляду за ліанами можна отримати красиве озеленення, що тішить око протягом довгих років. В цьому вам може допомогти выставка вертикальное озеленение в КиївЕкспоПлаза де свої послуги представлятиме компанія «ЗінКо Україна».

Читайте на cайті:

Залишити коментар