Вінтажний стиль в інтер’єрі

Вінтажний стиль в інтер'єріДивлячись на пуфик епохи Людовика XIV, мимоволі виникають думки про чарівну старовинну штучку, але, в той же час, багато хто, не замислюючись, виносить на смітник бабусину етажерку 60-х років. І дарма: вінтажні меблі зараз в моді!

Вінтаж іноді плутають з антикваріатом. Однак у цих понять чимало відмінностей. Антикварні речі набирають цінність в межах віддаленості від моменту створення не менше п’ятдесяти років. Вінтаж, в цьому відношенні, значно молодший і «задовольняється» 10-20 роками.

Зістарити можна і абсолютно нові предмети: меблі, люстри та інші речі. Це не буде похибкою проти стилю, зате вже точно дозволить вашому майстерно зістареної стільця залишатися у відмінній формі в найближчі років п’ятдесят. І якщо антикварні речі мають в основному колекційне значення і рідко використовуються в практичних цілях, хіба що світильники і старовинні шкатулки можуть бути винятком, то вінтаж своєму розпорядженні цілком прикладними можливостями. Головне щоб річ несла на собі цілком вгадується відбиток часу, повністю відповідала воссоздаваемой стилізації.

Вінтаж справу заразливе, захоплююче. Він швидко стає не просто стилем будинку, а й стилем життя. Секрет в ексклюзивності вінтажних речей при їх повної доступності і демократичності, у можливості виразити за допомогою крученого підсвічника або розписної ширми свої внутрішній світ, підкреслити свою індивідуальність і проявити творчий початок.

Заміна безликої меблів вінтажними речами, перетворює інтер’єр, причому, без будь яких додаткових складнощів, які тягне за собою перепланування житла. Важливо лише одне цей стиль воліє природні матеріали: метал, латунь, дерево і не терпить яскравих «пластикових» кольорів. Хочете спробувати себе в якості реставратора? Вінтаж надає для цього чимало можливостей.

Наприклад, журнальний столик цілком підійде для «проби пера». Зістарити його можна за допомогою техніки кракле (штучне розтріскування). На поверхню столу нанесіть тонкий шар темної фарби і дочекайтеся повного висихання, після чого покрийте столик шаром спеціального лаку кракле (він продається в спеціалізованих магазинах). Коли лак висохне, нанесіть поверх нього ще один шар фарби, і він прямо на очі почне тріскатися. Чим тонше буде верхній шар фарби та лаку, тим тонше витонченіше вийдуть тріщинки, а щоб колірний ефект був солідніше, підбирайте фарбу таким чином, щоб шари контрастували один з одним.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар