Особливості оформлення вітальні в стилі «Ампір». Які меблі і аксесуари найбільше підходять для внесення в інтер’єр пишноти й урочистості? Які матеріали використовуються для виготовлення меблів цього стилю?
Інтер’єр У стилі “Ампір” зародився у Франції в період Наполеона Бонапарта і відрізняється урочистістю і пишністю. Краса і значимість стилю «Ампір» не втрачена після декількох століть. Сучасна вітальня, оформлена в цьому стилі, має розкішний представницький стиль. Для створення цього стилю у вітальні підбираються меблі темних кольорів – кольору червоного дерева, чорного або каштанового. Крісла та дивани повинні бути широкі і з невисокою спинкою.
Опорні деталі для диванів і крісел виконуються із золота, мармуру і бронзи чорного або білого кольорів у вигляді колон, сфінксів, лап тварин, грифонів і греко-римських героїв. Для оббивки меблів використовують шовк і гобелен із золотими орнаментами у вигляді лаврових вінків. Стільці цього меблевого стилю мають спинки у формі ліри.
Меблі в стилі «Ампір» мають прямокутні форми, масивні і практично без виступів. В якості прикрас використовується бронза. Обов’язково повинні бути відкриті серванти, книжкові шафи з гратами, шафи для порцеляни, вітрини для коштовностей, комоди і мармурові чорні або білі столики.
Велике значення мають матеріали, з яких виготовляються меблі. Для меблів цього стилю використовується червоне дерево або карельська береза медового кольору, які з часом стають лише міцніші. Дуже часто вишукані меблі стилю «Ампір» виконуються на замовлення.
У вітальні меблі розташовуються симетрично. У центрі ставиться масивна книжкова шафа, годинник на підлогу або великий сервант. У арочні ніші встановлюються скульптури. Особливу вишуканість інтер’єру в стилі «Ампір» надають круглі підставки для квітів або жардиньєрки і дзеркала «псише». Для створення цього стилю використовується безліч шикарних аксесуарів – картини в позолочених рамах, книги в красивій палітурці, кришталеві свічники і лампи.
Для стилю “Ампір” підходять дерев’яні або ковані карнизи з повітряними французькими шторами. Інтер’єр епохи “Ампір” – це, перш за все пишність і багатство, створити в цьому стилі можна не тільки вітальні, але і кабінет, спальню та інші кімнати. У різних країнах стиль “Ампір” має свої особливості.