Комп’ютерні програми, які використовуються для складання дизайн-проекту квартири, враховують величезну кількість всіляких деталей майбутнього інтер’єру. Важливе місце в них грає підбір і розстановка меблів та аксесуарів. Який би стиль інтер’єру ви не вибрали, в дизайнерській програмі завжди є певний набір меблів під цей стиль.
Іноді клієнти меблевих салонів роблять помилку, приходячи з дизайн-проектом тієї або іншої кімнати і вимагаючи, щоб їм продали меблі саме такі, як на картинці. Часом це неможливо здійснити.
Оновлення колекцій у провідних фабрик України, Італії, Іспанії відбувається раз на рік. Тому, вибираючи меблі в будь-якому стилі, будь то класика, модерн або хай-тек, слід розглядати всі нюанси. Адже меблі – це не предмет одягу, їх не сховаєш в шафу.
Таким чином, якщо ви вибираєте шафу, то:
- або вона повинна бути невід’ємною частиною інтер’єру, наприклад, класичні шафи в спальні.
- або шафа має настільки вписуватися в приміщення, щоб до неї підійшли меблі в будь-якому стилі, приклад – шафи купе.
Досвід фірм, які досить давно торгують різними меблями, говорить про те, що більше 60% продажів – це меблі в класичному стилі. Як кажуть, «класика вічна».
Тенденції хай-теку і модерну міняються щороку, і часом зміни в облаштуванні квартири не встигають за змінами в меблевій моді. Класичні ж форми, лише незначно змінюючись, назавжди можуть вписатися в інтер’єр вашого будинку.
Важливе значення має колірна гамма меблів. Яскраві, часом різкі тони модернової меблів екзотичні і притягують погляд, але постійно жити в кімнаті з яскраво-червоними панелями на меблях не просто.
Психологами доведено, що саме коричневий колір класичних меблів – колір комфорту. Використання ламінату, або шпону кольори італійського або іспанського горіха, мореного дуба або бука додає меблям і навколишньому інтер’єру спокій і умиротворення. Останнім часом і деякі колекції меблів в стилі модерн і хай-тек повністю або частково використовують у своїх елементах коричневі тони.
Велике значення в завершеності інтер’єру кімнати або всього будинку виконують різноманітні аксесуари. Це можуть бути малі меблеві форми – меблеві аксесуари: квіткарки, сервіровочні столики, газетніци. Або картини або постери на стінах, різного виду кераміка на полицях.
Меблева фурнітура, а саме ручки на дверцятах і скриньках відіграють роль такого собі декоративного штриха, без якого зовнішній вигляд всієї композиції меблів виглядає незавершеним. Вибір тієї чи іншої форми дизайну, кольору ручки також можливий, а часом навіть необхідний.