На сьогоднішній день, найпопулярнішим і улюбленим стилем, використовуваним в сучасних інтер’єрах, є мінімалізм, який виник на основі іншого, не менш популярного стилю – хай-тек. Його популярність обумовлена тим, що він максимально пристосований до сучасного життя, як для житлових, так і для робочих приміщень, хоча не можна применшувати і достойності стилю хай-тек. Самою головною відмінністю стилю мінімалізм від найближчого “родича” є те, що він просто насичений різними сучасними матеріалами і технологіями, які дозволяють дизайнеру акцентувати увагу на зовнішній формі і фактурі предметів, що становлять інтер’єр.
Ремонт квартир в стилі мінімалізму справа не дешева. Перелічити повний список матеріалів, використовуваних в цьому стилі, неймовірно складно, так як їх різноманітність просто приголомшує, але базовими є нержавіюча та хромована сталь, різний пластик, всіляких видів скло, натуральний і штучний камінь, кераміка, ну і, звичайно ж, дерево, у всіх його похідних. Цей стиль припускає присутність численних плоских поверхонь, які чудово відбивають світло, змушуючи його грати на фактурі матеріалу. Всі предмети, що беруть участь в дизайні цього інтер’єру, мають досить прості і немудрі форми, без надмірностей, але прекрасно підібрані кольори та пропорції форм роблять їх просто прекрасними.
Оскільки стиль сучасний, то в ньому присутні сучасні меблі, вони корпусні. Стиль мінімалізм, так само, відрізняється не тільки великою кількістю плоских поверхонь, але і плоскими фасадами. Тут просто не допустимі такі прийоми, як декорування фасадів об’ємними формами або їх фрезерування, тут вітається тільки бездоганно плоска і гладка поверхня! При обробці фасадів, як правило, домінують монохромні кольори, які має пластик, імітований під натуральне дерево, або ж, абстрактний дерев’яний малюнок. Дизайн інтер’єру в цьому стилі трохи віддає аскетизмом, але має свій неповторний шарм, який складається з надзвичайно глянцевих фасадів. Меблі найкраще виготовляти тільки з натуральної основи. Вибір віддається дереву, фактура якого, хорошому виробнику, дозволяє творити дива, перетворюючи його поверхню або в полірований глянець, або надаючи йому незвичайну фактурність. І, природно, що цей сучасний стиль передбачає активне використання нержавіючої сталі на фасадах.
Майже всі меблі доповнені таким яскравим елементом, як дзеркало, яке може бути виконане в графітових або бронзових тонах. Фурнітура, практично завжди, має прості геометричні форми, без химерності. Робоча поверхня меблів, будь то письмовий стіл або кухонна стільниця, зазвичай з полірованого дерева, або оброблена пластиком, рідше, але все ж зустрічається з нержавійки. Хоча слід зазначити, що кухонні стільниці зі штучного каменю, набагато краще виглядають, а ремонт кухні в такому стилі виглядає просто і зі смаком. М’які меблі, як і все в стилі мінімалізму, має вкрай прості форми у вигляді геометричних фігур.
І все ж, хочеться відзначити, що найголовнішим в цьому стилі є наявність вільного простору, який просто насичений світлом, чому сприяють величезні вікна, які вільно пропускають денне світло крізь сучасні жалюзі. Ніякого текстилю на вікнах. Чудово доповнюють дизайн інтер’єру і різні світлові прилади. Це можуть бути люстри, різні бра та інші точкові світильники, торшери, але всіх їх об’єднує одна властивість – це прості геометричні форми плафонів і хромовані під метал підстави. Чудово буде виглядати і стельове підсвічування, яке лише посилить ефект мінімалізму, що, так само властиво і світильникам, які мають екрани з однотонно пофарбованої чистої бавовни.
Стіни для такого інтер’єру, як правило, пофарбовані в однотонні кольори, що дуже зручно, коли в подальшому схочете провести косметичний ремонт квартири, але можна використовувати і кілька кольорів, два-три, не більше, але обов’язково близьких за відтінками, хоча допускається варіант використання двох протилежних кольорів, наприклад , білого і чорного, або інших кольорів, які контрастують між собою. У випадку, якщо ви вирішили, що без шпалер не обійтися, то вони повинні бути монотонні, або, що теж припускається, з поверхнею, яка має невеликий рельєф або ледь помітний малюнок, але частіше шпалери під фарбування. Чудово в дизайні інтер’єру виглядає, і не суперечить принципам стилю, фактурна штукатурка. Доповнять і прикрасять ваш інтер’єр, в стилі мінімалізму, різні вставки стінових панелей, виконані з полірованого чи фактурного дерева або з нержавіючої сталі, а так само облицювання натуральним або штучним каменем.