Правильна розстановка меблів в дитячій кімнаті

Однією з найважливіших вимог, що ставляться до планування і оформлення дизайну кімнати для дітей – це практичність. Розстановка меблів в дитячій кімнаті передбачає створення в ній особливої ​​атмосфери затишку і зручності.

У дитячій кімнаті кожен квадратний сантиметр необхідно використовувати з максимальною користю. Кожен елемент інтер’єру і предмет меблів необхідно гармонійно пов’язувати як один з одним, так і з усією концепцією, кімната повинна бути витримана в єдиному стилі. Тому необхідний здійснити ретельний вибір розташування, кольору меблів, її фактури.

Розстановка меблів в дитячій кімнаті з чого необхідно почати?

Перед тим, як почати вибирати предмети меблів, слід накреслити план розміщення меблів в дитячій. Для цього на міліметрівці або на аркуші в клітинку в будь-якому масштабі необхідно викреслити контури кімнати і попередньо намалювати приблизне розташування всіх предметів інтер’єру.

Дитяча кімната в першу чергу потребує правильну і грамотну розстановку меблів, причому залучати до вибору необхідно і саму дитину, незалежно від віку маленького члена сім’ї. З урахуванням віку дитини та її смаків необхідно вибирати такі предмети меблів, як:

  • М’який диван і крісло;
  • Письмовий або комп’ютерний стіл;
  • Шафи для одягу;
  • Стелажі і полки для книг і підручників.

Кожен предмет меблів повинен відповідати віку і статі малюка. Не потрібно поспішати і відразу ж купувати річ, яка сподобалась. Спочатку необхідно заміряти саму кімнату і розміри меблів, переконатися в тому, що дитині дійсно буде зручно. Адже часто саме неправильно обраний стіл або незручне крісло є головною причиною викривлення хребта у дітей, а також інших неприємних захворювань.

Розстановка меблів в дитячій: зонування кімнати

Оптимально розставити дитячі меблі можливо лише при попередньому грамотному зонуванні приміщення. Дитина дуже часто протягом декількох секунд здатна змінити один рід діяльності на інший, саме тому при плануванні кімнати для малюка повинна бути забезпечена можливість переключитися з перегляду мультфільму на висіння на турніку або після читання книги відразу ж зайнятися комп’ютерними іграми. Для кожного з видів занять дитини повинна бути відведена окрема зона. В одному місці малюк повинен відпочивати, в іншому – займатися спортом або рухливими іграми, в третьому – малювати. І в кожній з виділених зон необхідно розставити відповідні меблі.

Компанія «Домус Меблі» продає меблеві комплекти, призначені для розстановки в дитячих кімнатах. Такі комплекти включають в себе столи, пуфики, ліжка, шафи та стільці для різних зон приміщення. При цьому кожен елемент, що входить в комплект, гармоніює з іншими за кольором, матеріалом, фактурою, об’єднаний з іншими відповідно до стилю.

Розстановка меблів в дитячій: основні правила

В будь-якій сім’ї кожному з батьків на власному досвіді відомо, що дітей дуже складно привчити дотримуватися порядку і прибирати за собою іграшки. Для такої благородної мети в дитячій кімнаті слід встановити стелаж для зберігання всіх речей. Книги, підручники, спортивне приладдя, іграшки після встановлення стелажа буде легко і просто знайти, і покласти назад після закінчення ігор і забав. При цьому стелаж рекомендується встановлювати на рівній відстані від робочої і ігрової зон.

Спальне місце для дитини вимагає найбільш ретельного вибору місця розташування. Якщо в сім’ї є двоє дітей, то найбільш раціональним виходом є розміщення двох’ярусного ліжка. Ліжко можна підібрати вже готове стандартних розмірів або замовити за індивідуальними кресленнями ексклюзивного виготовлення, при якому будуть враховані всі побажання. Двоярусні ліжка встановлюються як в невеликих за площею приміщеннях, так і в досить просторих. Єдиним обмеженням при розміщення такого ліжка в дитячій кімнаті слід назвати те, що висота стелі повинна складати більше 3 метрів.

Шафу для дитячої кімнати слід купувати, максимально проявляючи фантазію. Не варто прагнути купити саме таку шафу, яка встановлена в спальні у батьків – дитині напевно це не сподобається. Та й з функціональної точки зору можна виділити пару причин:

  • Дітям не потрібна шафа висотою від підлоги до стелі – дитина просто не зможе самостійно дістати до розташованих високо полиць, для маленьких дітей часто навіть полки, розташовані на середній висоті, недоступні. А при спробах встати на стілець велика ймовірність впасти і забитися;
  • Шафа, оформлена в строгому стилі, занадто масивна і громіздка для дитячої кімнати.

Дуже часто шафи для дитячих речей можна побачити в складі дворівневої конструкції, до складу якої включені також письмовий стіл і ліжко.

Розстановка меблів в дитячій: модульні меблі

Для такого приміщення, як дитяча кімната, розстановка меблів повинна передбачати оптимальне використання простору, що важливо в умовах невеликої площі.

Оптимальним рішенням є використання в інтер’єрі кімнати для дітей модульних меблів в поєднанні з окремими пересувними предметами на коліщатках. Для дітей молодшого віку пересувні тумби, столики і стільці стануть предметами, в першу чергу призначені для гри, а діти підліткового віку отримають можливість самостійно і без особливих зусиль змінювати інтер’єр свого особистого простору, робити перестановку на власний розсуд. Ці вправи в дизайні допоможуть розвинути в дітях творче мислення і розвинути художній смак.

Не варто забувати також про всілякі полички, знімні контейнери, навісні стелажи, завдяки яким можна не тільки значно заощадити наявний вільний простір, але і зайняти його чимось корисним для розвитку і здоров’я дитини.

Читайте на cайті:

Залишити коментар