Оформлення дитячої кімнати

Оформлення дитячої кімнатиПри оформленні дитячої кімнати батькам треба взяти до уваги не тільки своє бачення дизайну дитячої, а й психологію дитини, її вік і характер.

Для повноцінного розвитку дитина вже з 2-3 років потребує особистого простору і, навіть, якщо у вас однокімнатна квартира, у дитини має бути свій куточок.

Одне з головних правил для дитячої кімнати – максимум вільного простору, всі меблі і речі повинні бути дійсно необхідні, функціональні і компактні, не рекомендується купувати меблі на виріст.

Дитячі меблі повинні відповідати двом основним вимогам: допомагати емоційному і фізичному розвитку дитини і бути для неї безпечними.

Крім того, призначення дитячих меблів: допомогти дитині відчувати себе затишно серед речей, які не тиснуть на неї своїми розмірами.

У дитячій кімнаті дитина і спить, і грається, і вчиться. Найкраще, якщо кімната буде розділена на функціональні зони, кожну з яких можна визначити кольором шпалер або підлогового покриття, освітленням.

Подіумний поділ – в одній частині кімнати встановлюється подіум, зазвичай 50-60 см заввишки. Подіум повинен бути частково порожнистим, під нього будуть засуватися ящики з іграшками.

Колір в інтер’єрі дитячої

Діти не так як дорослі реагують на навколишні кольори: яскраві кольори можуть діяти на них збуджуюче, але не дратують.

Колірні переваги міняються з віком, але дослідження показали, що більшості дітей подобається світле дерево, особливо гарнітури в стилі модерн із вставками з яскравого ламінату.

Складаючи проект оформлення дитячої кімнати, врахуйте характер вашого малюка

Кімнату дитини, яка любить більше гратися на самоті, рекомендується розділити на дві функціональні зони: особистий простір і місце «для гостей».

Якщо у вас росте маленький непосида, обов’язково знайдіть місце для спортивного куточка, поки дитина зовсім маленька, підійде ліжко з гіркою. Зверніть увагу на колірне оформлення для зони сну, вибирайте для неї кольори спокійної гами.

Поради щодо оформлення дитячої кімнати відповідно до віку дитини

Кімната для новонародженого

Вже лежачи в ліжечку малюк пізнає світ. Кімната, в якій немає на чому зупинити увагу, шкідлива для розвитку малюка.

А коли дитина почне повзати і ходити, оформлення кімнати повинно дозволяти йому досліджувати речі, дивитися і мацати. Речі повинні стимулювати увагу.

Дитині 2-4 роки

Дитина вчиться бути самостійною, щоб вона не виросла інфантильною, дайте їй можливість робити щось самій. Для цього меблі повинні відповідати зросту дитини, для зберігання іграшок можна використовувати легкі корзини або контейнери на коліщатах.

Оформлення кімнати для молодшого школяра

Дитина вже вважає себе дорослою, а значить, всі зміни в дитячій потрібно узгоджувати з нею.

Можна, наприклад, заздалегідь попросити її намалювати свою майбутню кімнату. Разом з нею вибрати оформлення стін і меблі, штори та аксесуари. Врахувати інтереси дитини.

Для того щоб дитина звикла до нового життя, кімнату можна розділити на ігрову частину і для занять.

Витративши трохи більше часу на оформлення кімнати, ви допоможете становленню особистості дитини. Беручи участь в такій серйозній справі як оформлення власної кімнати, дитина зможе навчитися усвідомлювати свої бажання, обґрунтовувати свій вибір і йти на компроміс.

Кімната для підлітка

У цьому віці дитина вже і може, і має право сама приймати участь у виборі меблів і обстановки у своїй кімнаті, постарайтеся максимально врахувати її побажання.

Читайте на cайті:

Залишити коментар