Облаштовуємо дитячу кімнату

Оформлення дитячої кімнатиНарешті, житлові умови змінилися, і у дитини з’явилася власна кімната. Важко навіть описати її радість. У неї з’являється особистий простір, де можна займатися, грати і при бажанні понудьгувати, усамітнившись, або просто помріяти. Для дитини наявність відокремленого простору має значення, як і для дорослого. Тепер головне – правильно облаштувати дитячу кімнату, адже від цього залежатиме настрій дитини, а можливо, і її здоров’я.

Колірне рішення для дитячої

Ступінь впливу кольорів на психіку маленької людини дуже висока, це підтвердить будь-який психолог. Отже, вибір колірного оформлення дуже важливий. Великі плоскі поверхні краще зробити стриманих спокійних тонів «теплої» палітри (персиковий, слонової кістки і подібні до них). Такі кольори не будуть тяжіти над дитиною. Одночасно підвищивши її працездатність і відчуття затишку. Самим же маленьким дітям у всьому підійдуть пастельні тони, стримані та заспокійливі. При цьому не відмовляйтеся від яскравих веселих аксесуарів, які наповнюють дитячу.

Підлога

Подбайте про те, щоб підлога була неслизькою і обов’язково теплою. Чудово підходить для цього коркове покриття, ламінований паркет або утеплений лінолеум. Неприйнятне просочення синтетичними смолами. При відсутності в дитини алергії хороші і натуральні ворсисті покриття, але вони вимагають відповідного догляду.

Освітлення

Для дитячої неприйнятне різке світло з контрастними межами і переходами. Від нього страждає зір. Створіть м’яке приємне освітлення, але досить яскраве. Краще використовувати матові розсіювачі і абажури. Нічні світильники можуть мати яскраві тони і виконуватися у вигляді героїв казок і мультфільмів. Потрібно забезпечити легку досяжність всіх вимикачів. Настільна лампа для роботи забезпечує напрям потоку світла збоку ліворуч.

Меблі в дитячу

Занадто складні конструкції, як і ті, що легко ламаються або нестійкі, не для дитячої. Уникайте наявності гострих кутів. Розвитку дитини сприяють меблі, забезпечені гойдалками, гіркою, поперечиною, шведською стінкою. Фізична активність отримає, таким чином, продуктивну спрямованість. Ліжко повинно відповідати зросту дитини, матрац не повинен бути надмірно м’яким або жорстким, це спотворює поставу. Висота столу повинна трохи перевищувати рівень ліктя дитини, що стоїть біля нього.

І обов’язково залучайте дитину до вирішення всіх питань і проблем, пов’язаних з оформленням дитячої. Намагайтеся досягати згоди, не нав’язуючи власну думку і не проявляючи авторитарність, щоб дитина полюбила свою кімнату ще на етапі її облаштування.

Читайте на cайті:

Залишити коментар