Меблі і практичний інтер’єр для ванної

інтер'єр ванної кімнатиНайрізноманітніші ідеї для інтер’єрів пропонуються на ринку аксесуарів, оздоблювальних матеріалів і меблів для ванних кімнат.

Оздоблення і обстановка ванної – це організація індивідуального простору, оформлення єдиного приміщення, де людина залишається наодинці, може відпочити і привести себе в порядок. І тому, що оточуючі предмети ванної кімнати повинні бути приємні господареві у всіх відносинах, зручні і функціональні.

Складність декорування і вибору меблів для ванної, найчастіше за все, полягає в тому, що площа таких приміщень дуже вже обмежена. У більшості типових квартир ванні кімнати настільки малі, що часто крім раковини і самої ванни в них складно, що-небудь розмістити. І це зайвий привід найбільш ретельно і творчо підійти до питання ремонту і вибору меблів для цього приміщення.

Для невеликих ванних кімнат актуальні три моменти:

  • створення додаткового простору за рахунок ніш;
  • заміна поверхневих водопровідних труб на комунікації, вмонтовані в стіну;
  • вибір меблів, максимально компактними і зручними.

Ніші у ванних переслідують декоративні та функціональні цілі. Залежно від обраного дизайну вони можуть бути розташовані по всій довжині протилежних стін і бути прямокутної форми, а можуть симетрично або хаотично розташовуватися невеликими осередками на одній зі стін. Вирізаються ніші за допомогою технології алмазного буріння бетону – це найбільш прогресивний і якісний спосіб обробки твердих будівельних матеріалів. Як правило, ніші робляться тим же матеріалом, який використовується для оформлення стін, і служать, як оригінальна прикраса приміщення, а також мають практичне значення в умовах обмеженої площі. У таких нішах зручно зберігати миючі засоби та предмети гігієни, використовувати їх як полички для косметичних засобів, симпатичних сувенірів, що прикрашають ванну. У нішах розміщують і химерні засклені композиції з підсвічуванням, що імітують підводний світ, акваріум або водоспад.

При проведенні ремонту у ванних кімнатах, стало дуже затребуваним монтування нових поліпропіленових водопровідних труб усередині стін. Ця сучасна тенденція робить приміщення ванної естетичним, позбавленим непривабливих сталевих труб, прокладених по периметру стін. Забирають в стіни тільки поліпропіленові труби, так як сам матеріал і муфтове зварювання поліпропіленових труб гарантують повну відсутність підтікання та практично вічний термін служби. Труби, вмонтовані в стіну, не займають місце і не псують зовнішній вигляд приміщення, що дуже практично.

Меблі для ванних вибрати найбільш складно. Тут все залежить від кількості людей, що проживають в будинку і площі ванної кімнати.

Ванні гарнітури відмінної якості пропонують зараз як зарубіжні, так і вітчизняні виробники. І тут потрібно орієнтуватися на два критерії: якість меблів і її габарити.

Якість меблів для ванної особливо важлива, так як приміщення з підвищеною вологістю дуже швидко позначиться і на зовнішньому вигляді неякісного виробу.

Звичайний набір меблів для ванної становить лише кілька предметів. Це може бути одно-або двохдверна тумба з раковиною, ще одна тумба на підлогу, вузька шафа, дзеркало, пенал або підвісні шафки – все залежить від розмірів ванної кімнати.

Вибір меблів для ванної треба починати з ретельного огляду. Якісну річ визначити нескладно: фарба повинна лежати рівно, не утворювати патьоків, найкраще, якщо фурнітура і ніжки будуть з хромованого металу. Пластмасова фурнітура з позолотою або хромуванням, в зволоженому повітрі дуже швидко втратить привабливий зовнішній вигляд.

Далі потрібно звернути особливу увагу на раковину. Краще, якщо вона буде іноземного виробництва, тому що якість аналогічного вітчизняного товару, все ж, далека від ідеального. Раковину ретельно огляньте на предмет відколів і вм’ятин, які добре помітні на світлі. Продавці – консультанти можуть перевірити якість раковини ще й на звук. Легкий дзвін говорить про хорошу якість товару, а глухий – може бути ознакою внутрішніх тріщин і таку раковину краще не брати.

Розміщення меблів повністю залежить від смаку господаря. Ванна – те місце, яке призначено бути зручним саме для членів сім’ї, а не для сторонніх людей і гостей, тому інтер’єр ванної повинен, перш за все, подобатися всім домашнім, бути функціональним і зручним – це головна умова. І кількість меблів залежить від того, скільки людей щодня користується ванною. Для великої родини просто необхідна додаткова тумба або пара навісних шафок, якщо місця для установки ще однієї тумби недостатньо. Необхідно врахувати, що тумбу з раковиною потрібно встановлювати на відстані від ванни і бічної стіни, що полегшує прибирання і дозволяє зберегти зовнішній вигляд меблів. Ця тумба часто використовується для розміщення великогабаритних фільтрів і кошиків для білизни. У такому випадку, для господарських дрібниць необхідна додаткова одиниця меблів. Саме тут і виручають ніші в стіні у ванних, які служать і зручним вмістилищем для всіх необхідних ванних предметів і оригінальною прикрасою.

Перевага великих ванних кімнат звичайно досить значна, для них розроблено оригінальні тумби, шафи і пенали, все, що зробить перебування у ванній абсолютно комфортним. Але навіть за умови, що приміщення має невеликий розмір, в ньому можна створити симпатичний і оригінальний інтер’єр, якщо докласти трохи кмітливості та гарного смаку.

Читайте на cайті:

Залишити коментар