Ліпнина в інтер’єрі

Ліпнина в інтерєріРаніше ліпнинний гіпсовий декор застосовували при обробці рівних поверхонь приміщень, таких як стелі і стіни. Однак сьогодні галузі застосування ліпнини розширилися і її застосовують також при обробці інших частин будинку.

Наприклад, ліпнина сьогодні набула поширення при обробці дверного отвору міжкімнатних і зовнішніх дверей, а також самих дверей. Найчастіше – це прикраса дверних отворів у вигляді різноманітних прорізів і різні елементи з гіпсу на самому полотні дверей. Часто для прикраси дверей з гіпсу ліплять голови тварин, зазвичай лева.

В результаті розташування гіпсових ліпних елементів на дверях, вона стає витвором мистецтва, не поступливим у красі дверям, прикрашеним різьбленням по дереву, а, крім того, двері з ліпними елементами коштують дешевше, ніж двері з різьбленням по дереву.

Як правило, двері з гіпсовою ліпниною виготовляються спільно компаніями, що займаються виробництвом дверей і компаніями, що займаються ліпним декором.

Якщо ви вирішили поміняти старі вікна на склопакети, то гіпсову ліпнину можна використовувати в якості оформлення віконних отворів. Адже при заміні класичного вікна на склопакет залишається багато місця між склопакетом і стіною, і можна його грамотно заповнити – виконати укіс за допомогою гіпсових панелей і нанесених на них різноманітних гіпсових прорізів, квітів, медальйонів та гротесків.

Можна замовити усю цю пишність, яке перенесе вас у світ середньовіччя, а в майбутньому розглядати ці ліпні фігурки, думаючи над чимось абстрактним і відпочиваючи в думках.

Гіпсовими панелями можна виконати не тільки укоси вікон, але і додати їм особливу форму, наприклад, форму арки. Крім того, ліпнина добре споглядається при облицюванні каміна. А при прикрасі стелі та стін, з її допомогою можна просторово розділити приміщення на окремі зони, можна прикрасити ліпниною переходи від стін до стелі, щоб зробити їх більш округлими і гладкими.

Єдине, в чому полягає складність при обробці гіпсовою ліпниною, це вибір стилю. Ви можете розробити ваш власний стиль, а можете дотримуватися вже відомих стилів, в яких найчастіше використовується ліпнина. Найбільш часто її використовують в стилі бароко з його амурами, ангелами, квітами та м’якими гіпсовими і кам’яними драпіровками. Також ліпнина буде гарна в класицизмі з використанням прямих ліній, розеток і листя. Якщо ви захочете, ви зможете включити елементи ліпнини навіть в стилі хай-тек і кіч.

Читайте на cайті:

Залишити коментар