Класичний стиль в інтер’єрі

Класичний стиль в інтер'єріКласичний – один з видів історичних стилів, який виник у 17 столітті, в період світанку епохи Відродження.

Класичний стиль має свої підвиди. Наприклад, англійська класика кілька суха, вона стримана й холодна. Її особливість – це наявність холу і прикраси стелі плафонами. Російська класика відрізняється строгими прямокутними формами.

Класичний стиль підходить людям консервативним і спокійним. Класична меблі зазвичай коштує не мало, тому купується надовго і нерідко передається з покоління в покоління. Такі меблі виготовляється з якісних порід дерева, прикрашається різьбленням, позолотою, перламутром. Робиться вона зазвичай під замовлення спеціальними фірмами.

Класичний стиль часто вибирають для себе люди заможні, з високим достатком. Такий інтер’єр формується завдяки використанню світлих тонів, правильних прямокутних форм, без зайвих деталей. Прикрасити квартиру в класичному стилі можуть колони, скульптури, ліпнина на стелі і стінах, каміни. На підлогу дуже часто кладуть гарний художній паркет з дорогих порід дерева. Також присутня безліч дзеркал, які сприяють зоровому розширенню простору.

Перевагою користуються світлі тони меблів у поєднанні з пастельними стінами або, наприклад, меблі під колір натурального дерева з позолотою в поєднанні з синіми або зеленими стінами і фіранками. Вікна в класичному виконанні прикрашають портьєри складної комбінації з китицями. Освітлення також грає не маловажну роль в цьому стилі. Люстри зазвичай вішаються на середині стелі. Вони повинні бути виготовлені з кришталю або дорогого скла, можуть бути прикрашені позолотою.

Французька класика також відрізняється своєю урочистістю. Це проявляється у всьому від м’яких килимів ручної роботи до світильників з позолотою , які нагадують більше ювелірні прикраси, ніж предмети побуту.

Здавалося б, як можна перетворити звичайну квартиру в справжній замок? За допомогою класичного стилю це стало можливим. Слід лише використовувати деякі стандартні елементи цього стилю: гіпсова ліпнина на стелі, позолочені розетки і вимикачі, декоративні бордюри. Можна також пофарбувати стелю в білий колір, це візуально підніме висоту стін і розширить простір, над столом в їдальні можна повісити велику кришталеву люстру, а також не забуваєте про маленьких деталях: вази, свічники, квіти в горщиках і безліч інших аксесуарів.

Для створення класичного ефекту в спальні можна використовувати прозорий балдахін над ліжком, а стіни пофарбувати в шикарний червоний колір.

Але, навіть якщо ви строго дотримуєтеся класики в своєму будинку, не слід забувати, що ми живемо в 21 столітті і такі технічні новинки як телевізор, комп’ютер і інші також повинні вписуватися в цей інтер’єр. Тут існує безліч можливих рішень. Наприклад, техніку можна заховати в спеціальні ніші в стіні.

Сучасний класичний стиль – спокійний, без зайвого нагромадження. Сьогодні дизайнери відкривають все нові варіанти поєднання дерева, скла і металу.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар