Каркасні будинки – основні переваги

Останнім часом будівництво каркасних будинків за канадською каркасною технологією набуває все більшої і більшої популярності. Цю технологію використовують в будівництві приватного житла як професійні, так і індивідуальні забудовники, оскільки каркасні будинки за канадською технологією мають свої вагомі переваги.

Щоб виключити плутанину відразу позначимо основні тези переваги технології будівництва каркасних будинків за канадською технологією:

По-перше, зведення основного каркасу приватного будинку займає істотно менше часу, ніж зазвичай. У процесі його будівництва не потрібно спеціальної важкої, оскільки частини каркасу мають досить невелику вагу. Також слід врахувати, що каркасні будинки за канадською технологією не мають усадки і електропроводка закладається спочатку – відразу всередині каркасу. Всі ці фактори дають хорошу можливість закінчити будівництво приватного будинку в найкоротший термін.

По-друге, меншу вагу каркасного будинку за канадською технологією дозволяє знизити вимоги до його фундаменту і тим самим підвищити надійність будови в цілому, що дозволяє вести будівництво навіть в сейсмонебезпечних регіонах.

По-третє, житлові приміщення каркасних будинків за канадською технологією досить комфортні для проживання як влітку, так і взимку, тому що не дивлячись на відносно невелику товщину стін в будинку відмінно зберігається тепло або прохолода. Також перевагою є більша архітектурна різноманітність – планувальних рішень, гладкі зовнішні стіни, що дають великі можливості для комбінації різних будівельних і оздоблювальних матеріалів (штукатурка, дикий камінь, навісні матеріали), використання плоскої покрівлі, а також можливість приховати інженерні комунікації в стінах і підлогах, використовуючи простір між елементами каркасу.

Якщо необхідно провести кабель або трубу поперек балок або стійок, дерев’яні елементи просвердлюють або підрізають, при цьому конструктивна міцність каркасного елемента не зменшується. Установка санітарно-технічної системи зазвичай починається після закінчення каркасу перекриття нижнього поверху.

Для створення комфортного мікроклімату в холодну пору року в каркасному будинку можна сміливо використовувати будь-які системи опалення, призначені для приватних осель.

Довговічність каркасного будинку досягається використанням великогабаритних, вологостійких панелей типу ОСП (орієнтовно-стружкова плита) або ЦСП (цементно-стружкова плита), які і надають загальну жорсткість конструкції, і захищають деревину від агресивного середовища.

Короткий опис технології будівництва каркасних будинків

1. Фундамент каркасного будинку за канадською технологією

Для зведення каркасного будинку можна використовувати такі типи фундаментів:

  • Стрічковий монолітний.
  • Стрічковий збірний (з блоків ФБС).
  • Стрічковий мілкозанурений.
  • Фундамент палі.
  • Плитний фундамент.

2. Каркас будинку за канадською технологією. Спочатку на фундаменті майбутнього будинку збирається дерев’яне нижнє перекриття з бруса 200х200, яке служить робочою площиною при складанні стін першого поверху. Каркас стін безпосередньо виготовляються на будівельному майданчику, це дозволяє з мінімальним відхиленням за розмірами зробити необхідні конструкції. Після установки стін на них укладаються балки міжповерхового перекриття, на які настеляються плити чорнової підлоги з вологостійкої фанери.

3. Наступним етапом будівництва каркасного будинку за канадською технологією є спорудження зовнішньої покрівлі і зовнішня обшивка будь-якими оздоблювальними матеріалами. Після зведення каркаса монтуються труби і канали для інженерного устаткування. Після цього в каркас укладається утеплювач з ізоляцією, після чого відбуваються роботи по обробці. На думку будівельних експертів, така технологія є найбільш привабливою для зведення приватних будинків, хоча іноді її використовують і для секційних «таунхаус».

Каркасні сполуки виконується із застосуванням йоржистих цвяхів і саморізів, опора бруса глухарів, на дереві не треба робити ніяких насічок і зарубок. Завдяки відпрацьованій методиці і вузлам, немає необхідності винаходити на місці методи кріплення тієї або іншої конструкції.

Мости холоду (конструктивні проміжки між конструкціями) локалізуються за допомогою лляних джгутів, термін служби яких від 50-70 років, щодо монтажної піни, яка може експлуатуватися 5-7 років.

4. Установка і проводка сантехнічних, опалювальних, вентиляційних та електротехнічних систем. Завдяки можливості використовувати простір між елементами каркаса в стінах, полегшується установка каналізації, яка починається після закінчення каркасу перекриття нижнього поверху. Попередні роботи називаються «чорновою проводкою». Вони включають установку головних стояків каналізації, а також проводку труб холодного та гарячого водопостачання, які будуть приховані під балками перекриття підвалу і між ними. Трубопроводи в зовнішніх стінах повинні бути утеплені, тому необхідно закладати отвір навколо труби, щоб не допустити витік повітря в горищний простір.

При прокладанні головних проводок з труб великого діаметру в горизонтальному напрямку під прямим кутом до балок перекриття, навколо труб робиться рамка з другорядних балок. Для цього між балками перекриття ставляться лобові балки. При іншому рішенні труби проводяться під балками і полягають в підвісні короба.

При водяному опаленні каркасного будинку за канадською технологією спеціального попереднього планування установки балок і стійок каркаса звичайно не потрібно, так як конвекторні опалювальні прилади зазвичай розташовуються під вікнами зовнішніх стін. Тепле повітря в цьому випадку, яке піднімається від конвектора, обволікає зовнішню стіну каркасного будинку. Вирізати стінові стійки або балки перекриття не потрібно, оскільки конвектори ставляться на поверхні стіни. При плінтусних електричних системах опалення попереднього планування каркаса не потрібно, так як електричні кабелі для живлення приладів опалення легко розміщуються в підлогах і стінах. Як у випадку водяних систем, електричні опалювальні прилади ставляться біля зовнішніх стін.

При установці димових труб, печей або камінів потрібно пам’ятати, що в каркасному будинку за канадською технологією вони встановлюються так само, як в будинках з колоди і бруса. Якщо вони цегляні, необхідний фундамент. Однак в даний час все більшого поширення набувають легкі каміни і труби заводського виготовлення, які не вимагають спеціальних фундаментів.

До недоліків канадської технології будівництва каркасних будинків можна віднести те, що фахівців у цій галузі житлового будівництва не так багато, а для будівництва дійсно якісного будинку необхідно мати багаторічний досвід і високу кваліфікацію.

Джерело: ecopanua.com

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар