Масова поява «хрущовок» припадає на 50-ті роки ХХ ст., як тимчасове житло. Проте до наших днів ми продовжуємо пожинати урожай архітектурної думки тих часів.
Як же організувати маленьку площу так, щоб вмістилася необхідні меблі, оточена теплом і гармонією?
Для початку можливо невелике розширення простору – об’єднання вітальні з передпокою або кухнею. На місці стін ставлять колони, що розділяють на зони приміщення і які відіграють роль декору. Двері міжкімнатні прибирають, на їх місці роблять арки – для глибини простору. Якщо ж двері залишаються, то краще за все будуть скляні – вони освіжають інтер’єр.
Для стінного оформлення і підлогового покриття – традиційні світлі кольори, а використання натяжної глянцевого стелі створить наявність висоти і подарує вітальні особливий шик. Також візуально збільшити кімнату допоможе розширення отворів вікон. Жалюзі та штори вибирають легкі, напівпрозорі.
Для зонування вітальні, як правило, застосовують обробку на різних рівнях підлоги і різні матеріали, меблі, диференційовану фарбування або обклеювання стін, кімнатні рослини. Різна обробка підлоги візуально краде приміщення, такий же ефект дають контрастні ділянки стін.
Для стінного оформлення стін найкращими будуть пастельні та світлі кольори – жовтий, блакитний, рожевий. Вони самі універсальні і добре підходять для сну, роботи та відпочинку. Стелі теж не темних тонів.
Для освітлення необхідно забезпечити найбільше потрапляння денного світла. Штучне освітлення краще виконати різноманітним. Не допустіть найпоширенішою помилки наших батьків – на стелі повісити одну єдину люстру без локальних освітлювальних джерел.
Останній, вирішальний штрих у гостинному дизайні – процес її обстановки, вибір техніки, меблів, текстилю. Тут важливо не допустити її меблевої перевантаження, при цьому поєднавши функціональність і зручність. Ідеально відповідний варіант для «хрущовки» – це вбудовуються модулі та меблі-трансформер. Їх головна перевага – це відсутність корпусу, подібна роль відведена стінах і стелі.
Такі меблі однозначно дорожче, ніж корпусні, проте дає можливість більш ефективної організації простору. Якщо ви все-таки використовуєте корпусні меблі, то головне – щоб вона не була закритою. М’які меблі підбирають з однотонною оббивкою, невелику за габаритами, колір оббивки повинен поєднуватися із загальною колірною композицією вітальні.