Дизайн мансардних вікон

У звичайній комплектації мансардні вікна представляють собою дерев’яну раму і стулки, покриті двома шарами безбарвного лаку, а також зовнішнє покриття, яке забезпечує їм водонепроникність. Слід зазначити, що білі вікна з ПВХ є тільки у фірми ROTO FRANK (Німеччина). Безумовно, дерево (північна сосна) досить органічно вписується майже в будь-який інтер’єр, оформлений в світлих тонах. А як бути, якщо в мансарді у вас розташована більярдна, оброблена дерев’яними панелями, тонованими під венге, або обклеєна темними шпалерами?

В даному випадку допоможе “початковий” дизайн мансардних вікон – забарвлення рам в будь-які кольори за шкалою RAL, в тому числі і в сріблясті кольори. Таку послугу пропонують FAKRO (Польща), ROTO FRANK і VELUX (Данія). Єдине, чого вони не роблять з деревиною, – не надають їй зістарений вигляд, який логічно доповнює інтер’єри “з історією”, в стилі кантрі або прованс.

Природно, виробники дбають не тільки про внутрішнє оздоблення, а й про фасадне. Щоб мансардні вікна були більш непомітні в кольорових покрівлях з профнастилу, металочерепиці, бітумної або керамічної черепиці, оклади, що входять в їх конструкцію, можуть забарвлювати в колір покрівлі. Для мідних і титаново-цинкових покрівельних покриттів існують і покриття з цих же металів (FAKRO, VELUX).

Рама для мансардних вікон, як відомо, займає не більше 15% загальної площі вікна, тому її забарвлення не настільки істотно впливає на колірну гамму інтер’єру в цілому. Інша справа – різноманітні шторки, жалюзі, протимоскітні сітки, декоруючі вікна. Вдень вони захищають від сонця, яке світить в мансардні вікна майже під прямим кутом і нагріває предмети і повітря в приміщенні досить відчутно, особливо влітку. А ввечері захищають господарів будинку від цікавих поглядів.

Рулонні штори для дизайну мансардних вікон, зазвичай виготовлені з поліестеру, бувають кількох типів: світлообмежувальні, тепло-і світлонепроникні, а також на гачках, з бічними направляючими. Перші (від € 30) не пропускають до приміщення прямі промені – лише приємнє розсіяне світло, пофарбоване у колір штори. Другі виконані з більш щільної тканини, а на звороті на них нанесено тепловідбивне покриття. Вони практично повністю затемнюють приміщення. Штори перших двох типів закріплюються в декількох положеннях за допомогою гачків і провисають, тому світло проникає в щілини. Для абсолютного затемнення є дорогі штори (близько € 100) з ущільненнями і направляючими, в які заправляється край полотна. Без них не обійтися в тому випадку, якщо в мансарді у вас є домашній кінотеатр. На поверхню штор можна нанести будь-який малюнок, що повторює, наприклад, мотиви шпалер. Вироби в нестандартному виконанні коштують понад € 100, термін виготовлення – 60 днів.

Жалюзі в дизайні мансардних вікон виглядають більш утилітарно, зате дають можливість регулювати світловий потік, нахиляючи ламелі. Їх також фарбують в різноманітні кольори, що дає простір для дизайнерської думки. такі вироби фірм FAKRO, ROTO FRANK, VELUX. Їх вартість складає € 30 – 60.

Кілька тез про дизайн мансардних вікон:

 • Звичайне мансардне вікно виглядає досить сумно, особливо в похмуру погоду. Воно нагадує скоріше білу пляму на “карті” спуску під кутом стель, ніж цікавий арт-об’єкт.
 • Дизайн мансардних вікон різко відрізняється від оформлення звичайних – звичайні штори практично непридатні для мансардних вікон. Якщо закріпити тканину у верхній частині вікна, вона буде спадати, завішуючи частину кімнати. Виробники пропонують використовувати або жалюзі, або рольштори, які кріпляться безпосередньо до стулки. Вони можуть бути різнокольоровими або з малюнком.
 • Забарвлення (лакування) рам і окладів доведеться оновлювати раз в п’ять-сім років. Цю операцію можна проводити без зняття ущільнень і фурнітури.
 • Для ванних кімнат виробники пропонують вікна в особливому виконанні – з білим поліуретановим покриттям. У VELUX вони коштують дорожче моделі комфорт-класу на € 30.
 • Рольставні добре затемнюють приміщення, служать тепло-і звуко-ізолюючим бар’єром і створюють додатковий захист від проникнення в мансарду. Серйозно налаштованих злодіїв вони не зупинять, але вандалам завадять. Рольставні забезпечені механічним (від € 300) або електроприводом (€ 500). У зимовий час їх рух можуть ускладнити обмерзання і снігопад.
 • Іноді, конструкція покрівлі дозволяє встановити вікно в люкарню. Завдяки цьому вдається влаштувати на підвіконні зимовий міні-сад. “Вхід” в нього можна оформити невагомими шторами. Вони висять на дротовому карнизі, а біля стіни дотримуються натягнутою волосінню.
 • Елегантно виглядають гофровані штори. Щоб вони не провисали під власною вагою, їх краї заправлені в спеціальні напрямні. VELUX пропонує різні варіанти таких штор. Можлива комплектація з іншою шторою – “два в одному”. Ціна – від € 60.
 • У мансардах простір під скатом даху часто не використовується. Господарі можуть розмістили нижні кухонні тумби. Вікно прикрасити римськими шторами. Їх закріпити на чотирьох струнах, натягнутих по краях полотнищ. Саме вони утримують тканину в площині покрівлі.
 • Для дитячої підійдуть кумедна рольштори від FAKRO з веселими звірятками. Нижня планка зачіпається за спеціальні гачки.
 • Влітку маркізи добре захищають від сонячних променів, не перешкоджаючи природному огляду. В середньому вони коштують € 30 – 80.
 • FAKRO пропонує для склопакетів тоновані, матові і дзеркальні скла. Доплата до вартості вікна складає 25 – 50% залежно від типу і кольору скла.

Читайте на cайті:

Залишити коментар