Найчастіше багато хто вважає, що спальня – це просто зручне ліжко і пару предметів чисто утилітарного призначення. Аргумент у тому, що в спальні ми просто спимо, а коли ми спимо, – нам багато не треба. Звичайно, така думка має право на життя, але якщо ми говоримо про комфортне і стильне житло, яке багатьом необхідне просто для того, щоб добре і захищено почуватися, слід грамотно продумати інтер’єр спальні. Якщо для вас комфорт і продуманий дизайн будинку просто необхідний, ця стаття для вас.
Спальні продумувалися з турботою про людину, яка цінує затишну домашню атмосферу і для якої будинок – це справжнє місце відпочинку. І якщо меблі вже вибрані, вони, як правило, і задають загальний стиль спальної кімнати, залишається тільки подумати про цілісність інтер’єру. Є деякі моменти, які необхідно враховувати при плануванні інтер’єру спальні.
Важливо щоб дизайн спальні перегукувався з іншими кімнатами вашого житла. Адже спальня є частиною всього будинку в цілому. Звичайно, можна поєднувати стилі, але робити це потрібно обережно, якщо тільки ви впевнені, що в результаті отримаєте ваш гармонійний і особливий неповторний стиль.
Якщо ви не обмежені квадратними метрами, приділіть увагу вибору кімнати відпочинку. Залежно від стилю життя буде важливо, на яку сторону виходять вікна. Якщо ви рано піднімаєтеся, завжди простіше робити це з бадьорими променями сонця. Якщо ж ви пізно лягайте, ранкове сонце, навпаки, буде заважати останнім годинам повноцінного сну.
Так само при виборі кімнати важливо, що б вона була віддалена від самих гучних місць будинку, а це вітальні, кухні, їдальні зони. Якщо сім’я велика, у них постійно кипить життя. Якщо ви живете в особняку, зручніше, якщо спальня знайде затишне місце на другому поверсі, тому що, як правило, всі загальні приміщення, галасливі вітальні, вируючі кухні, що зустрічають і проводжають гостей передпокої, що працюють міні-пральні, котли і бойлери завжди залишаються на першому.
Говорячи про розмір спальної кімнати, це завжди переваги господарів. Якщо в спальні ви тільки спите, вона може бути невеликою і містити лише необхідні меблі. Але якщо квартира дозволяє, краще, якщо спальня буде просторою. Вона може об’єднувати ще кілька гармонійно доповнючих одна одну зон. Приємно почитати перед сном в зручному кріслі біля столика, тим більше що лежачи читати шкідливо. Тут же може розташуватися невелика бібліотека (тільки книги мають бути в закритому стелажі або книжковій шафі, щоб не збирати пил, що у спальні вкрай не бажано). Так само спальня може включати бар, музичний центр, чиї «послуги» в спальні теж приємні. Один з кутів може бути зайнятий під тренажер. Якщо вранці ви робите зарядку, музичний центр і тренажер будуть в спальні як ніколи доречні. А чашка кави в зручному кріслі завершить приємний ранковий раціон.
Всі ці зони багатофункціональної спальні раціонально буде чітко розділити за допомогою гри освітлення або багаторівневої стелі. Наприклад, у міні-бібліотеці освітлення може бути нижче основного рівня, в куточку спорту вище. Над столиком з кріслами можна розмістити підвісні світильники і бічні бра, а в барі підсвічування може бути вмонтоване в стіни. Так само зручні в користуванні прохідні вимикачі. Ви зможете включати світло, входячи в кімнату, і вимикати його вже лежачи в ліжку. Направлене освітлення необхідне в головах ліжка і у платтяних шафах, щоб підбираючи одяг, ви не будили сплячої людини.
Ліжко в спальні є головним елементом. Будучи королевою кімнати, вона повинне зайняти належне і правильне місце. Ліжко двоспальне вважається зручним якщо доступ до нього є з обох сторін. Односпальне можна поставити ребром до стіни. Як воно буде оформлене, залежить від обраних меблів і загального стилю. Як правило, місце над узголів’ям вінчає якусь прикрасу співзвучну з обраним стилем оформлення інтер’єру. Для класичних рішень це картини або дизайнерські панно з натуральних матеріалів, для сучасного – будь-яка гра тонів і фактур, що вносить спокійну атмосферу. Тут ми торкаємося тільки вибіркових моментів, якщо ви задумали зробити спальню особливою і неповторною, вам допоможе професійний дизайнер.
Не пропустіть ще одну важливу деталь в облаштуванні. В умовах міста вам дуже полегшить життя установка кондиціонера в спальні. Його краще розташовувати за узголів’ям, інакше ви ризикуєте застудитися.
Кольорове оформлення спальні залежить від ваших уподобань. Хтось любить світле приміщення, для когось в спальні краще напівтемрява темних стін. Якщо кімната простора, можна сміливо експериментувати з темними тонами, які візуально звужують простір. При невеликій площі краще зупинитися на світлих тонах, зорово роблять простір ширшим. На думку фахівців, колір на нас сильно впливає. Зелений заспокоює, якщо ви любитель поміркувати і не відразу заснути. Синій стимулює інтелектуальну діяльність. Жовтий вважається кольором радості. Головне уникнути яскравості і кричущої дизгармонії кольору, адже в спальні все повинно заспокоювати.
Підлогу найкраще укласти з натурального матеріалу. Паркет або паркетна дошка «дихають» і прості у догляді. Килимове покриття на всю кімнату приємне для босих ніг, але воно з синтетичних матеріалів і неминуче буде збирати пил, тому краще передбачити невеликі килимки біля ліжок з натуральної вовни.
Безумовно, для спальні натуральні матеріали кращі. Стіни теж можна покрити сучасними натуральними оздоблювальними матеріалами. Порівняно недавно з’явилися так звані бавовняні покриття. Крім натуральності з їх допомогою поверхнях стін можна надати найрізноманітнішу фактуру.
Спальня – це приємне поле для творчих пошуків у вирішенні інтер’єру. Як правило, це одне з небагатьох місць в будинку, де ми можемо прислухатися тільки до своїх вподобань, не враховуючи бажання інших домочадців. Це наша приватна територія, і її грамотне облаштування допоможе нам знаходити нові сили для робочих буднів і зберігати бадьорий настрій.