Дизайн інтер’єру. Шпалери

Як не крути, але дизайн інтер’єру і шпалери – поняття невіддільні один від одного! Шпалери були, є і будуть невід’ємним елементом стильного інтер’єру. Ніщо не може порівнювати зі шпалерами у виконанні декоративної функції: у поверхонь стін найбільша зорова площа. Звичайно, шпалери в дизайні інтер’єру можуть бути замінені на різного роду штукатурки і інші покриття, але душевність інтер’єру надають саме шпалери.

Шпалери представляють для дизайну інтер’єру специфічний і результативний обробний матеріал, за допомогою якого стіни, а часто стеля теж, отримують більш вишуканий і неповторний вигляд. Найчастіше, шпалери випускаються в рулонах – у яких різниться лише їх ширина і довжина. Найпоширеніші основи шпалер для дизайну інтер’єру: папір, тканина і полімери. Дизайн інтер’єру використовує шпалери як найшвидший, хоча і не найдешевший, варіант обробки стін.

Існує три типи шпалер для дизайну інтер’єрів: звичайні, вологостійкі і звукопоглинальні. У свою чергу, звичайні бувають грунтуваними, негрунтованими, фоновими і з тисненням. Шпалери призначені для стін негрунтованого типу – це такі шпалери, у яких малюнок при їх виготовленні наноситься на білий або кольоровий папір. Якщо говорити про грунтовані шпалери, то це покриття у якого поверхня пофарбована. Фонові шпалери найчастіше не мають малюнка – вони рівномірно і однотонно пофарбовані матовою фарбою. Ну і нарешті, тиснені шпалери – це шпалери у яких малюнок рельєфно виступає.

Шпалери можуть бути холодного або теплого кольору, темного або світлого фону. Якщо дизайн інтер’єру передбачає стіни теплих кольорів – то шпалери знадобляться з жовтим, оранжевим, червоним або жовто-зеленим забарвленням. Якщо мова йде про стіни холодних кольорів – це буде означати використання фіолетових, синіх, сині або зелено-блакитних шпалер. Якщо Ви затіяли ремонт своєї квартири або здійснюєте легкий рестайлінг, пам’ятайте, що дизайн інтер’єру і шпалери йдуть поруч – приділіть найпильнішу увагу вибору шпалер!

Схожі публікації:

Залишити коментар