Дизайн інтер’єру дитячої кімнати своїми руками

Дизайн інтер'єру дитячої кімнатиДизайн інтер’єру дитячої кімнати

Дизайн інтер’єру дитячої кімнати – це наболіла тема для кожної сім’ї, в якій є діти. І не важливо, якого вони віку, всім потрібен свій куточок. І тут розмір не має великого значення. Головне, щоб він був окремим (по можливості), і в ньому можна було зануритися у свій світ, в якому немає місця дорослим проблемам і турботам. Залежно від статі і віку дітей, відповідно потрібно облаштовувати і кімнату. Як можна зробити найбільш підходящий для вашої дитини (або дітей) дизайн інтер’єру дитячої кімнати своїми руками, спробуємо розібратися разом.

Як згадувалося вище, для дітей, залежно від статі і віку, існують різні підходи до оформлення приміщень. Загальне, мабуть, те, що кімната повинна бути світлою, чистою, затишною і без зайвих меблів. Але в той же час, вона повинна мати все необхідне для того, щоб «квіти нашого життя» відчували себе в ній комфортно.

Почнемо з розгляду інтер’єру приміщення для найменших.

Інтер’єр дитячої кімнати для малюків

Для дітей такого віку (особливо до 1 – 2 років) не настільки істотно, окрема у них кімната чи просто відокремлений куточок. Набагато важливіше, щоб мама була поруч. Але якщо ви все-таки, вирішили «поселити» малюка в окрему кімнату (у кого є така можливість), її потрібно облаштувати відповідно до віку дитини.

Дизайн кімнати для новонароджених

На перших місяцях життя маленького чоловічка важко визначити його майбутній характер, а значить і неможливо передбачити, те, що йому (їй) буде до смаку в інтер’єрі кімнати. Зараз набагато важливіше, щоб це приміщення було чистим, світлим, без протягів і найбільш підходящим для мами. У ньому необхідно розмістити все найнеобхідніше: колиска або ліжечко, столик для сповивання (переодягання), місце для годування, а також різні полички і скриньки для речей немовляти.

Освітлення в кімнаті має бути м’яким і розсіяним. Для зручності, в різних зонах дитячої (місце для годування, сповивання і т.п.) повинні бути окремі світильники, які так само випускали б м’яке світло.

Природно, що інтер’єр кімнати для новонароджених повинен бути виконаний у світлих і спокійних тонах. Це буде свого роду основа, в яку, в міру підростання малюка, можна (і треба) буде додавати ті чи інші елементи.

Інтер’єр кімнати для дитини 1 – 2 років

На перших місяцях життя дитина пізнає навколишній світ не тільки очима і вухами. Йому цікаво все помацати і спробувати на смак. А навчившись повзати, а потім і ходити, він починає відчувати предмети і їх фактуру ще й ніжками. Тому в інтер’єрі дитячої кімнати повинні бути створені всі умови для того, щоб малюк міг без шкоди для свого здоров’я не тільки подивитися на предмет, а й помацати його, а в разі потреби і «спробувати на зуб».

Давайте докладніше зупинимося на виборі кольору для кімнати, в якій проживає малюк. Як вже згадувалося вище, колір в інтер’єрі дитячої кімнати повинен бути світлих і спокійних тонів. Але якщо кімната буде просто одноколірною, нехай навіть і дуже світлою, це не принесе радості малюкові. Йому потрібно на чомусь акцентувати свій погляд, і крім яскравих іграшок, які можна купита на сайті http://sportbaby.com.ua/, він повинен розглядати цікаві візерунки або фігури на стінах, стелі, підлозі. Але, в той же час, занадто строкате оздоблення його «житлоплощі», теж буде не на користь ще не зміцнілим очкам і психіці малятка. Тому різні предмети декору рекомендується вводити в інтер’єр поступово. Найкраще, якщо кімната для дітей такого віку буде виконана у світлих тонах блакитного, помаранчевого, жовтого або світло-зеленого кольорів. І, звичайно ж, в забарвленні дитячої повинен бути присутнім білий колір.

Для обробки стін добре підійдуть прості паперові шпалери. Якщо хочете, можна обрамити стіни на деяку висоту поролоновими матами, обтягнутими тканиною. Тут ви відразу «вбиваєте двох зайців»: по-перше, стіни стануть безпечними, по-друге, це незвичайний дизайн, який сподобається вашому малюку.

При облаштуванні дитячої кімнати зверніть увагу на підлогу, а саме на підлогове покриття. Підлога в дитячій кімнаті має бути зроблений з екологічно чистих матеріалів і мати, при необхідності, тепле покриття. Якщо ви робите спеціально кімнату для дитини, тоді й підлогу необхідно зробити відповідну. Ну а при виборі приміщення в готовій квартирі, вибирайте його з найбільш підходящим покриттям підлоги.

Важливе значення в дизайні інтер’єру дитячої кімнати має якість освітлення . Приміщення має отримувати достатню кількість як природного, так і штучного освітлення. Найкраще, якщо його вікна будуть звернені на південну або східну сторону, тоді сонце частіше буде «заглядати» до малюка, радуючи його своїм світлом і теплом. На вікна бажано повісити легкі (але в теж час досить міцні) фіранки, що не збирають пил і добре пропускають повітря. Що стосується штучного освітлення, то крім основного (верхнього), потрібно і зональне освітлення. Світильники основного світла повинні давати м’яке і розсіяне світло, яке б не стомлювало зір. Біля ліжечка можна помістити невеликий нічничок. Ігрову зону, місце для прийому їжі (якщо дитина їсть у своїй кімнаті), теж можна висвітлити окремими світильниками, менш потужними, ніж основне джерело світла. Це допоможе вам заощадити на електроенергії. Але не варто впадати в крайнощі, залишаючи дитину в кімнаті з освітленим окремим кутом і темними місцями в решті кімнаті. Різкий перехід від світла до темряви може налякати малюка.

При виборі меблів для дитячого приміщення, грунтуйтеся на безпеці предметів обстановки. Постарайтеся підібрати такі меблі, у яких мінімум гострих країв і кутів. Особливу увагу приділіть вибору ліжечка та постільної білизни крихітки. Все має бути виготовлено тільки з натуральних матеріалів. В якості матрацика для ліжечка найкраще використовувати дитячий ортопедичний матрац, який обтягнутий тканиною з бавовни. Якщо використовуєте звичайний матрац, простежте за тим, щоб він мав наповнення з натурального матеріалу.

Маючи в своєму розпорядженні меблі в кімнаті, розставте їх так, щоб залишалося достатньо місця для ігор. У ранньому віці його може бути зовсім небагато, але в міру підростання дитини, цього простору має бути все більше і більше. Тому рекомендується предмети обстановки розміщувати по периметру приміщення, а в центрі, залишити ігрову зону.

Читайте на cайті:

Залишити коментар