Будь-яка людина опиняється в ситуації ремонту свого житла. Дизайн домашнього інтер’єру, при удаваній легкості, заняття не просте – як з точки зору чисто дизайну, так і з технологічної точки зору. Атмосфера домашнього інтер’єру формується не тільки антуражем того або іншого архітектурного стилю, а й періодичністю всіляких поломок і казусів. Справді: якщо інтер’єр гарний, але в ньому постійно щось відвалюється, замикає, розгерметизовується і вицвітає – позитивні відчуття домочадців будуть швидко випаровуватися.
Придумуючи і втілюючи дизайн домашнього інтер’єру, враховуйте не лише власне “Хочу!”, але і “можу”. Більше того, Вам доведеться взяти до уваги і “можу” потенційних будівельників (їх кваліфікація та професіоналізм), а так само своє “готовий заплатити стільки” (кількість грошей, яку Ви готові безболісно витратити на ремонт)… Погоджуся з тим, що згадка суворих реалій життя з області ремонту злегка приглушають емоційні очікування – але це тільки допомагає в такій непростій сфері як ремонт і дизайн інтер’єру.
Дизайн домашнього інтер’єру краще всього починати з пошуку образу приміщення. Тут Вам допоможуть друковані та on-line видання, портфоліо дизайнерів і фотографії інтер’єрів відомих місць і людей. Переглянувши пару-трійку десятків зображень по кожному зі своїх приміщень, Ви дуже швидко спіймаєте канву власних емоційних претензій. Звичайно, вони існували й раніше, але в результаті перегляду зразків дизайну інтер’єру Ви зможете заново переосмислити ключові точки образу домашнього інтер’єру.
Дозволю собі дати Вам невелику пораду: коли будете вникати в дизайн домашнього інтер’єру обов’язково пам’ятайте про терміни створення дизайн проекту та проведення ремонтних робіт. Якщо на дворі травень, а робочих Ви хочете заводити в червні, то одного місяця явно не вистачить щоб створити повноцінний дизайн проект…, і Вам доведеться зробити нелегкий вибір – або змістити терміни початку ремонтних робіт, або відмовитися від створення закінченого образу квартири. Зазвичай наш брат дизайнер і архітектор вкрай негативно ставиться до такого варіанту власної праці, як випускати ескізи інтер’єрів і робочі креслення для проведення ремонту в процесі будівництва. Робити дизайнерську, архітектурну та інженерну роботу “по-швидкому” – до певного етапу або дня праці робітників – значить сильно грішити якістю. Не варто цим зловживати!