Ще з давніх часів оздоблення приміщень як внутрішніх, так і зовнішніх каменем – символізувала респектабельність і грунтовність, як то кажуть «на віки».
Але є одне велике «але» – такі роботи завжди була дуже дорогим задоволенням і залежало це не тільки від вартості самого каменю, адже він міг бути і недорогим, а від вартості самих робіт: підготовка стін до облицювання каменем – дуже трудомісткий процес, та й не будь-яка стіна витримає тяжкість обробки натуральним каменем.
У наш час ситуація дещо інша, тепер у нас є вибір – використовувати натуральний або штучний камінь в облицюванні свого будинку.
Істотно знизилася вартість будівельних та оздоблювальних матеріалів, завдяки автоматизації виробництва. З’явилася величезна кількість імітацій каменю – деякі зарекомендували себе якнайкраще.
Облицювання внутрішніх поверхонь будинку або квартири каменем стала тепер доступною завдяки штучному облицювальному каменю, іншими словами – декоративному каменю. Декоративний камінь це один з кращих оздоблювальних матеріалів, який відмінно вписується практично в будь-дизайнерське рішення, додає неповторності в будь-який інтер’єр.
Яким буває облицювальний камінь в інтер’єрі?
Природний облицювальний камінь – це граніт, мармур, онікс, пісковик. Природно, що ці камені створюють атмосферу розкоші середньовічного замку, але використовується природний камінь в наші дні дуже рідко.
Мінуси природних облицювальних матеріалів:
- Дорожнеча;
- Велика вага, яку не кожна стіна витримає.
Альтернатива природним матеріалам є!
Штучний камінь – відмінна заміна натуральному каменю, але не потрібно думати, що штучний значить не натуральний, якщо подивитися склад декоративного облицювального каменю, то в нього входять цемент, наповнювачі та різні барвники. При їх виробництві використовуються такі наповнювачі як керамзит, пемза, перліт і ін.
Плюси штучного облицювального каменю:
- Невисока ціна;
- Вага в 1,5-2 рази менша ніж у натурального;
- Зовні практично не відрізнити від натурального;
- За міцністю не поступається натуральному;
- Зручний і швидкий процес монтажу (зворотна сторона рівна і злегка шорстка як у звичайної облицювальної плитки).
Штучний камінь може імітувати будь-який природний камінь, так як імітується і колір і малюнок, а також фактура.
Облицювальний камінь буває:
1) пилений (має гладкі рівні краї);
2) колотий (має нарочито нерівні краї і таку ж фактуру);
3) бутовий (нагадують природні камені різних розмірів);
4) фантазійні декоративні камені (таких не зустрінеш в природі – по суті, це фантазія дизайнера).
Як і де використовують облицювальний камінь в інтер’єрі?
1. Каміни
2. Оздоблення стін у вітальні , холі, спальні.
Камінь відмінно впишеться в вітальні різних епох і напрямків.
3. Прорізи з штучного каменю.
Залежно від освітлення ремонтованої кімнати підбираємо колір облицювального каменю – чим темніша кімната, тим світлішим повинен бути камінь і відтінки повинні бути теплими – помаранчевими, пісковими.
4. Камінь в інтер’єрі: кухня
5. Облицювання каменем колон, напівколон
6. Використовують морські камені в інтер’єрі
7. Ніші, подіуми і виступи облицьовують декоративним каменем
8. Кам’яна лоджія
Застосування облицювального каменю в інтер’єрі: і у ванній, і при обробці бортиків басейну, можна зробити незвичайний плінтус.
Облицювальний камінь добре поєднується зі штукатуркою, з деревом, фарбованими поверхнями, поєднується з металом і склом. Такий спосіб обробки використовують для створення вінтажних і ретро інтер’єрів, а також для ультрасучасних втілень.
Виробники таких поверхонь, часто пропонують декоративні елементи для інтер’єру, зроблені в тому ж стилі і з тих же матеріалів: кашпо, світильники, карнизи, панно і т.д.
Деякі предмети декору інтер’єру можна зробити самим. Можна використовувати залишки каменю, які залишилися після облицювання.
В ландшафтному дизайні використовується колотый камень, надаючи сучасним подвір’ям атмосферу старовини.